Czy wiesz, czym najlepiej przecierać swoje okulary? Zapomnij o chusteczkach higienicznych, ręcznikach papierowych czy ubraniach – o wiele lepszym rozwiązaniem będą ściereczki do okularów. Wybierając odpowiednie akcesoria do czyszczenia szkiełek, musisz kierować się materiałem, z jakiego zostały wykonane. Co zatem warto wiedzieć na ten temat? Sprawdźmy!

Jakich ściereczek do okularów należy unikać?

Wiele osób do czyszczenia okularów wybiera papierowe ściereczki. W rzeczywistości jednak papier nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem i tego typu materiałów lepiej nie stosować. Papierowe tworzywa bardzo często zawierają włókna drewna, które mogą zarysować powierzchnię szkiełek. Pocierasz okulary kawałkiem t-shirtu lub swetra? Również w tym przypadku musisz liczyć się z ryzykiem ich uszkodzenia. Ściereczki do okularów nie powinny być także wykonane z materiałów, które zostawiają drobne nitki. Przykładem jest chociażby bawełna lub tkaniny z dodatkiem wełny. Jakie tworzywo uznaje się za odpowiednie do bezpiecznego i efektywnego czyszczenia okularów? Najlepszym wyborem będzie mikrofibra, która skutecznie usuwa najróżniejsze rodzaje zabrudzeń.

Ściereczka z mikrofibry do okularów – jaką warto wybrać?

Zanim zdecydujesz się na konkretną ściereczkę z mikrofibry do okularów, zwróć uwagę na jej szczególne właściwości. Dobrym wyborem są produkty o gramaturze co najmniej 260 g/m2. Istotne jest także, aby były one wykonana w całości z mikrofibry – bez dodatku innych materiałów. Najlepiej postaw na propozycje renomowanych producentów, którzy od lat specjalizują się w dostarczaniu tego typu asortymentu. Możesz zdecydować się na przykład na ściereczkę do okularów Albinex Animal Collection wzór 135, która cechuje się wysoką gramaturą i nie ma w składzie innych materiałów poza mikrofibrą. To produkt naprawdę doskonałej jakości, a jego dodatkową zaletą jest atrakcyjny nadruk, który przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom czworonogów.

Dlaczego warto czyścić okulary ściereczkami z mikrofibry?

Wygodne w użytkowaniu ściereczki z mikrofibry doskonale usuwają zabrudzenia z okularów. Są świetnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się na przykład tłustych śladów po palcach. Warto podkreślić, że mikrofibra nie jest kłopotliwa w czyszczeniu. Nawet po praniu ręcznym nie traci swoich właściwości. Na rynku znajdziesz wiele ściereczek, które dodatkowo wyróżniają się oryginalnymi zdobieniami. Przykładem jest ściereczka do okularów Albinex Animal Collection wzór 189 z efektownym nadrukiem. Dzięki najnowocześniejszym technologiom nadruk nie rysuje delikatnej powierzchni szkiełek. Tego typu produkty świetnie sprawdzają się nie tylko przy czyszczeniu okularów – z powodzeniem można je stosować także do przecierania obiektywów aparatów fotograficznych, ekranów smartfonów i wielu innych delikatnych powierzchni.