Niektóre okulary przeciwsłoneczne wyróżniają się wieloma dodatkowymi właściwościami. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na asortyment marki Arctica. Ten popularny producent cieszy się zasłużoną renomą wśród osób prowadzących aktywny tryb życia. Poznaj jego ofertę i wybierz dla siebie idealną parę okularów przeciwsłonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne z wymiennymi szkłami

Jedną z ciekawszych propozycji marki Arctica są produkty z wymiennymi szkłami. To świetne rozwiązanie między innymi dla rowerzystów, którym zależy na ochronie przed słońcem, ale dostosowanej do zmiennych warunków atmosferycznych. Przykładem są okulary przeciwsłoneczne Arctica S-30E dostępne z żółtymi i bezbarwnymi szkłami zapasowymi. Dzięki temu możesz je dopasować do intensywności światła słonecznego, aby zadbać o dobrą widoczność podczas jazdy rowerem – nawet w pełnym słońcu.

Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami fotochromowymi

Czy wiesz, że marka Arctica jest jednym z czołowych producentów okularów z soczewkami fotochromowymi? Są one szczególnie zalecane osobom, które przez wiele godzin przebywają na świeżym powietrzu i narażają oczy na bezpośrednią ekspozycję na zmieniające się natężenie UV. Jak soczewki działają w praktyce? Automatycznie ciemnieją przy zwiększającym się natężeniu UV, a jaśnieją przy mniejszej intensywności promieniowania. Należy podkreślić, że ten rodzaj soczewek filtruje promieniowanie UV z całego zakresu. Dodatkowym atutem poszczególnych propozycji marki Arctica jest niezawodny filtr polaryzacyjny, który zwiększa kontrastowość obrazu. Przykładem są okulary Arctica S-116 z wysoką skutecznością blokowania światła odbijającego się od poziomych płaszczyzn. To świetny wybór nie tylko dla amatorów sportów wodnych czy kolarstwa, ale także dla kierowców.

Dodatkowe zalety okularów przeciwsłonecznych Arctica

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne marki Arctica wyróżniają się wieloma atutami. Producent dba o najdrobniejsze detale, mając na uwadze nie tylko ochronę wzroku, ale także wygodę noszenia. Pod tym kątem warto przyjrzeć się okularom z silikonowymi wkładkami w noskach i końcówkach zauszników. Dzięki tym elementom udało się zadbać o jeszcze wyższy komfort użytkowania. Okulary świetnie przylegają do twarzy, a przy tym nie uciskają i nie zsuwają się nawet przy intensywnych aktywnościach. Wiele modeli dodatkowo ma specjalną powłokę Revo, która skutecznie odbija szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Pod tym kątem warto wyróżnić okulary Arctica S-157B. Producent dba także o wysoką jakość samej oprawki. W wielu okularach występuje oprawka wykonana na bazie metalu i poliwęglanu, która wykazuje właściwości termoplastyczne, a przy tym jest bardzo odporna na uszkodzenia.