Szukasz okularów przeciwsłonecznych, które będziesz mógł dopasować do aktualnych warunków pogodowych? Postaw na modele z wymiennymi szkłami! Cieszą się one ogromną popularnością przede wszystkim wśród osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Poznaj najważniejsze zalety okularów z wymiennymi szkłami!

Szkła dostosowane do warunków atmosferycznych

Idealne okulary przeciwsłoneczne powinny skutecznie chronić oczy niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie musisz kupować kilku par okularów, aby zabezpieczyć swój wzrok zarówno w przypadku mało intensywnego światła słonecznego, jak i przy intensywnym nasłonecznieniu. O wiele lepszym wyborem będzie model z wymiennymi szkłami. Najlepiej zdecydować się na propozycję z dwiema dodatkowymi parami soczewek o różnej przepuszczalności światła. Przykładem są okulary przeciwsłoneczne Arctica S-30, które można dostosować do bieżących warunków pogodowych. Użytkownik ma do dyspozycji aż trzy warianty szkieł – bezbarwne, pomarańczowe i przyciemniane. Pierwszy z nich sprawdzi się w przypadku słabego światła słonecznego, drugi jest odpowiedni przy mało intensywnym świetle słonecznym, natomiast trzeci przy średnio intensywnym. Możesz też sięgnąć po okulary tylko z dwoma rodzajami szkieł – przyciemniającymi i rozjaśniającymi, które analogicznie sprawdzą się przy intensywnym i mało intensywnym świetle słonecznym.

Szybka wymiana szkieł

Producenci okularów z wymiennymi szkłami wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych użytkowników. Oferują produkty, w których z łatwością można zamienić soczewki. W praktyce, wystarczy kilka ruchów, aby odczepić aktualnie założone szkiełka i zastąpić je innymi. Specjalny system został opracowany z myślą o stabilnym przymocowaniu soczewek. Tym samym wymiany szkieł można dokonać w dowolnym momencie i miejscu, a wszystko zajmie dosłownie parę sekund.

Okulary z wymiennymi szkłami – dodatkowe atuty

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z wymiennymi szkłami mają wiele zalet, dzięki którym spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Szczególnie polecamy propozycje z powłoką Anti-Fog. Dzięki niej każda para szkiełek zachowuje odporność na zaparowanie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Taka powłoka znacznie poprawia widoczność. Podobną funkcję pełnią zastosowane w okularach soczewki poliwęglanowe. Nie tylko skutecznie chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale także wyostrzają i rozjaśniają obraz. Nic dziwnego, że tego rodzaju okulary przeciwsłoneczne z wymiennymi szkłami cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród rowerzystów. Doskonale sprawdzają się na trasie, zapewniając idealną widoczność zarówno przy intensywnym nasłonecznieniu, jak i podczas niepogody.