Uważasz, że Twoje okulary korekcyjne zupełnie nie sprawdzają się podczas słonecznych dni? Jeśli nie masz soczewek przeciwchromowych, latem musisz liczyć się z dużym dyskomfortem. Na szczęście możesz przyciemnić swoje okulary korekcyjne bez konieczności wymieniania ich na droższy model. W tym celu wystarczy zastosować specjalne nakładki polaryzacyjne, które skutecznie zabezpieczą Twój wzrok przed promieniami UV.

Jak stosować nakładki polaryzacyjne?

Dzięki nakładkom polaryzacyjnym możesz w kilka chwil zmienić swoje okulary korekcyjne na przeciwsłoneczne. Jak to działa w praktyce? Wystarczy przymocować nakładki bezpośrednio do swojego modelu korekcyjnego. W tym celu wykorzystuje się specjalny klips, który ułatwia stabilne przytwierdzenie. Metalowy zacisk w rzeczywistości jest uniwersalny, ponieważ pasuje do większości oprawek. W stabilny sposób możesz przytwierdzić nakładki do okularów, które dzięki optymalnej wielkości zasłonią szkła korekcyjne. Nie musisz obawiać się, że ta dodatkowa warstwa zakłóci skuteczność szkieł korekcyjnych – w rzeczywistości odpowiednio dobrane nakładki mogą zwiększyć kontrastowość obrazu i tym samym poprawić jakość widzenia.

Nakładki polaryzacyjne z fotochromem

Chcesz szybko przyciemnić okulary korekcyjne? Dobrym wyborem będą na przykład nakładki polaryzacyjne z fotochromem brązowe 14 ze specjalną powłoką ANTI SCRATCH, która chroni przed zarysowaniem. Przyczepienie ich do okularów korekcyjnych gwarantuje nie tylko efekt przyciemnienia, ale także stanowi skuteczną ochronę przed promieniami UV. Należy podkreślić, że fotochromowe nakładki same się ściemniają, w zależności od intensywności światła słonecznego – w zakresie od 20% aż do 60%. Tym samym doskonale sprawdzają się zarówno przy silnym nasłonecznieniu, jak i w przypadku niedostatecznego oświetlenia. Dodatkowo nakładki mają soczewki polaryzacyjne, skutecznie niwelując odblaski od poziomych płaszczyzn.

Przyciemniające nakładki polaryzacyjne – szeroki wybór

Nakładki polaryzacyjne różnią się między sobą kolorami oraz szczegółowymi właściwościami. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać dla siebie odpowiedni wariant. Warto zwrócić uwagę chociażby na uniwersalne nakładki polaryzacyjne SunStyle Grey S Mirror w grafitowej tonacji, które zwiększają kontrastowość obrazu i skutecznie blokują spolaryzowane światło. Okulary korekcyjne można także przyciemnić zielonymi soczewkami. Niezależnie od wybranego koloru użytkownik zyskuje znaczną poprawę jakości widzenia, a specjalny filtr UV400 blokuje wszystkie rodzaje promieniowania UV.

Jeśli chcesz zamówić wysokiej jakości nakładki polaryzacyjne na okulary korekcyjne, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Zwróć uwagę na różne kolory zastosowanych przez producentów soczewek oraz ich skuteczność w blokowaniu promieniowania UV – nawet przy silnym nasłonecznieniu. W sprzedaży znajdziesz wiele uniwersalnych modeli nakładek, które szybko dopasujesz do parametrów swoich okularów korekcyjnych.