Jeśli uwielbiasz jazdę na rowerze, koniecznie sięgnij po niezbędne akcesoria, dzięki którym ta forma aktywności stanie się jeszcze przyjemniejsza! Oprócz uchwytu na bidon czy mocowania na telefon komórkowy warto zaopatrzyć się w odpowiednie okulary przeciwsłoneczne lub nakładki polaryzacyjne. Sprawdź, które akcesoria okażą się szczególnie przydatne podczas wycieczki rowerowej!

Nakładki polaryzacyjne do okularów korekcyjnych – zadbaj o dobrą widoczność!

Czy wiesz, że nosząc okulary korekcyjne, możesz niskim kosztem zapewnić sobie doskonałą widoczność w słoneczne dni? Wystarczy sięgnąć po praktyczne nakładki polaryzacyjne, które stanowią świetne rozwiązania dla osób posiadających wadę wzroku. To także znakomity wybór dla każdego amatora jazdy na rowerze! Tego typu akcesoria skutecznie blokują odbijające się światło, ale nie jest to ich jedyna zaleta. Dodatkowo świetnie chronią wzrok przed bezpośrednim kontaktem z promieniowaniem ultrafioletowym. Możesz zdecydować się na przykład na nakładki polaryzacyjne SunStyle, które blokują wszystkie rodzaje szkodliwego promieniowania UV. Jednym prostym ruchem przytwierdzisz je do okularów korekcyjnych za pomocą widełek mocujących. Jeśli podczas wycieczki rowerowej zajdzie słońce, wystarczy po prostu odchylić nakładki do góry, bez konieczności ich zdejmowania.

Okulary przeciwsłoneczne na rower – jakie wybrać?

Do grona przydatnych akcesoriów dla rowerzystów należy także zaliczyć okulary przeciwsłoneczne. Warto zwrócić uwagę na propozycje dedykowane osobom prowadzącym aktywny tryb życia, które sprawdzą się podczas rowerowych wycieczek w różnych warunkach pogodowych. Świetnym wyborem będą chociażby okulary na rower Arctica S-30E z soczewkami o dodatkowych właściwościach. Są one dostępne wraz z dwoma zapasowymi szkłami, co pozwala znakomicie dostosować je do aktualnych warunków pogodowych, w tym stopnia intensywności światła słonecznego. Ich atutem jest powłoka anti-fog, która skutecznie zapobiega parowaniu – w efekcie każdy amator jazdy na rowerze może liczyć na doskonałą widoczność.

Należy też zwrócić uwagę na obecność powłoki revo, która świetnie odbija szkodliwe promienie słoneczne i chroni oczy przed bezpośrednią ekspozycją na promieniowanie UV. Wybór idealnych okularów na rower powinien być także podyktowany rodzajem zastosowanego filtra. Dobrym rozwiązaniem będzie UV 400, ponieważ blokuje on wszystkie trzy zakresy promieniowania.

Przydatne akcesoria do okularów dla rowerzystów

Jeśli nosisz okulary i planujesz wycieczkę rowerową, koniecznie zabierz ze sobą płyn do ich czyszczenia. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł zadbać o idealną widoczność, usuwając ze szkieł zabrudzenia, na przykład w postaci pyłu. Najlepiej sięgnij po preparat o dodatkowych właściwościach. Przykładem jest płyn do okularów Chemax 2, który nie tylko czyści, ale i znakomicie zabezpiecza szkła przed parowaniem. Nie zawiera alkoholu ani innych agresywnych substancji, które potencjalnie mogłyby zniszczyć soczewkę. Warto też zabrać ze sobą ściereczkę do okularów z mikrofibry – będziesz mógł nią przetrzeć nie tylko okulary, ale także obiektyw aparatu fotograficznego lub szybkę ekranu dotykowego w smartfonie.