Czy wiesz, że wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych musi być podyktowany między innymi kolorem soczewek? Charakterystyczne zabarwienie szkieł nie jest wyłącznie kwestią estetyki – może wpływać na nieco inne postrzeganie barw oraz zakres ochrony przed intensywnym światłem słonecznym. Zanim zatem zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu okularów przeciwsłonecznych, upewnij się, czy zastosowane przez producenta soczewki spełnią Twoje oczekiwania.

Okulary przeciwsłoneczne z szarymi soczewkami – zalety

Szukasz okularów o uniwersalnym zastosowaniu, które świetnie sprawdzą się zarówno w bardzo słoneczne, jak i w pochmurne dni? W takim przypadku najlepszym wyborem będą propozycje z szarymi soczewkami. Nie bez powodu ten kolor szkieł jest uznawany za najbardziej uniwersalny. Doskonale filtruje światło w różnych barwach, w tym żółte, czerwone, zielone i niebieskie. Nie zaburza postrzegania kolorów – poszczególne barwy widzimy takimi, jakimi są w rzeczywistości. Szare szkła znakomicie sprawdzają się niezależnie od warunków świetlnych. Przykładem są okulary przeciwsłoneczne Arctica S-304FP, które dzięki fotochromom filtrują promieniowanie UV w każdym zakresie.

Brązowe soczewki w okularach przeciwsłonecznych – dla kogo odpowiednie?

W ofercie wielu renomowanych producentów okularów przeciwsłonecznych znajdziesz propozycje z brązowymi lub miedzianymi szkłami. Soczewki w tych kolorach są znakomitym wyborem przede wszystkim dla kierowców. Gwarantują idealną widoczność barwy czerwonej – dzięki nim można szybko rozpoznać czerwone światła stopu nawet z dalszej odległości. Ich dodatkową zaletą jest skuteczność we wzmacnianiu kontrastów. Pod tym kątem dobrym wyborem będą chociażby okulary przeciwsłoneczne Arctica S-241A, które znakomicie blokują spolaryzowane światło odbite, a przy tym uwydatniają kontury i gwarantują uzyskanie bardzo ostrego obrazu.

Kiedy wybrać okulary przeciwsłoneczne z zielonymi soczewkami?

Do popularnych kolorów szkieł w okularach przeciwsłonecznych zaliczamy także barwę zieloną oraz niebieską. Stanowią one doskonały wybór podczas różnych aktywności w plenerze. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zielone soczewki kojąco wpływają na wzrok i świetnie sprawdzają się niezależnie od warunków pogodowych. Niestety, szkła utrzymane w takich kolorach nie są zalecane kierowcom. Zarówno zielona, jak i niebieska poświata, mogą zaburzać widoczność barwy czerwonej, co nie jest wskazane podczas prowadzenia auta.

Zamów okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim kolorem soczewek

W naszym sklepie internetowym czekają na Ciebie okulary przeciwsłoneczne o różnych kolorach soczewek. Oferujemy produkty idealne zarówno dla kierowców, jak i dla amatorów aktywności na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z wymiennymi szkłami zapasowymi, które z łatwością dostosujesz do różnych warunków pogodowych. Jeśli nie potrafisz wybrać odpowiedniego produktu, skontaktuj się z naszym konsultantem – chętnie pomożemy Ci w zakupie idealnych okularów przeciwsłonecznych.