Miłośnicy białego szaleństwa już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu narciarskiego! Czy jesteś przygotowany na sportowe wyzwania na stoku? Zanim zarezerwujesz termin w swoim ulubionym zimowym kurorcie, skompletuj dla siebie niezbędny ekwipunek narciarza. Nie zapomnij przy tym o goglach narciarskich – sprawdź, czym należy się kierować w wyborze odpowiedniego modelu, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo podczas zimowych aktywności.

Dlaczego warto kupić gogle z soczewkami poliwęglanowymi?

Podczas jazdy na nartach czy na snowboardzie musisz pamiętać o ochronie swoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Myślisz, że zimą jest ono mniej intensywne? Nic bardziej mylnego! Niezależnie od temperatur powietrza należy pamiętać o skutecznym zabezpieczeniu oczu przed promieniowaniem. Pod tym kątem doskonałym wyborem będą gogle Arctica G-101B z soczewkami z filtrem UV 400. Taka ochrona skutecznie blokuje nie tylko promieniowanie UVB, ale także UVA i UVC. Gwarantuje zabezpieczenie wzroku przed negatywnymi skutkami ekspozycji na słońce. Warto sprawdzić, czy wybrane gogle narciarskie dodatkowo mają także specjalną powłokę revo, najlepiej składającą się z 12-15 warstw ochronnych, które mają za zadanie odbijać szkodliwe promieniowanie.

Zapomnij o parowaniu soczewek

Ujemne temperatury powietrza często powodują parowanie soczewek w okularach. Dotyczy to również gogli. Jak można zapobiec temu uciążliwemu zjawisku? Wystarczy zdecydować się na gogle narciarskie z powłoką anti-fog, w które przed rozpoczęciem sezonu powinien zaopatrzyć się każdy narciarz. Specjalna warstwa na soczewce skutecznie zapobiega zaparowaniu, gwarantując doskonałą widoczność nawet przy silnie ujemnych temperaturach. Możesz kupić na przykład Gogle Arctica G-105 z powłoką anti-fog, które zostały opracowane z myślą o zachowaniu jak najlepszej ostrości widzenia.

Wybierz gogle narciarskie wygodne w użytkowaniu

Dobre gogle narciarskie powinny być przede wszystkim komfortowe w noszeniu. Zanim zatem sezon narciarski rozpocznie się na dobre, koniecznie zaopatrz się w nowoczesne gogle, zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania. Zwróć uwagę na produkty mające od wewnątrz trójwarstwową gąbkę antyalergiczną z wentylacją, która skutecznie przeciwdziała reakcjom uczuleniowym. Musisz też dokładnie przyjrzeć się, z jakiego tworzywa zostały wykonane wybrane przez Ciebie gogle. Oprawki powinny być elastyczne, miękkie, nie wywołując uczucia ucisku. Jednocześnie muszą cechować się wysoką odpornością na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Pod tym kątem dobrym wyborem będą chociażby Gogle Arctica G-102B, w których do wykonania oprawek zastosowano niezawodne tworzywo TPU.

Nie czekaj, aż sezon narciarski rozpocznie się na dobre i już teraz zamów dla siebie wysokiej jakości gogle narciarskie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Znajdziesz u nas produkty renomowanej marki Arctica, które wyróżniają się wieloma dodatkowymi właściwościami. Postaw na gogle cieszące się popularnością wśród doświadczonych narciarzy i snowboardzistów!