Czy wiesz, że zimą słońce może oślepiać równie mocno, jak latem? Jest to szczególnie niebezpieczne podczas prowadzenia samochodu. Każdy kierowca powinien pamiętać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych, aby ochronić oczy przed odbijającymi się promieniami. Przekonaj się, dlaczego należy zabezpieczyć wzrok przed słońcem.

Skuteczna ochrona wzroku podczas jazdy

Dobre okulary przeciwsłoneczne dla kierowców powinny nie tylko chronić przed oślepieniem na drodze, ale także przed promieniami UV. W sklepach znajdziesz propozycje różniące się między sobą filtrem. Zwróć uwagę na jego oznaczenia. Jeśli wybierzesz okulary bez wystarczającej ochrony, Twój wzrok będzie stale narażony na kontakt ze szkodliwym promieniowaniem. Najlepszym rozwiązaniem są produkty o oznaczeniu UV 400. Taki filtr stanowi bardzo skuteczne zabezpieczenie przed różnymi wiązkami promieniowania. To dostateczna ochrona przed UVA, UVB i UVC. Przykładem są okulary przeciwsłoneczne Arctica S-222A, które stanowią gwarancję 100% zabezpieczenia wzroku przed niepożądanymi skutkami ekspozycji na słońce.

Okulary przeciwsłoneczne ze szkłem polaryzacyjnym – dlaczego warto?

Podczas prowadzenia samochodu kierowca jest narażony nie tylko na bezpośrednio padające promienie słońca. Szczególnie zimą musi zmagać się także z oślepiającym światłem odbitym. Na ograniczenie widoczności wpływają dokuczliwe odblaski czy lśnienia spowodowane odbijającym się światłem w śniegu, w wodzie czy na szosie. Na szczęście dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu można niemal całkowicie je wyeliminować. Wystarczy sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi. Są one doskonałym wyborem ze względu na wyczuwalną poprawę jakości widzenia. Sam filtr polaryzacyjny działa na zasadzie zwiększenia kontrastu obrazów. Dodatkowo warto podkreślić, że stanowi on także zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Kiedy kierowca powinien nosić okulary przeciwsłoneczne?

Ze względu na intensywne promieniowanie słońca również jesienią i zimą, kierowcy powinni sięgać po okulary przeciwsłoneczne praktycznie przez cały rok. W słoneczne dni tylko w ten sposób mogą zadbać o dobrą widoczność na drodze. Takie okulary są bardzo ważne także w przypadku osób cierpiących na nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Skutecznie zapobiegają łzawieniu i szczypaniu oczu, zwiększając komfort jazdy. Jeśli zależy Ci na ochronie dostosowanej do intensywności oświetlenia, dobrym wyborem będą na przykład okulary przeciwsłoneczne Arctica S-157F z soczewkami fotochromowymi, które ciemnieją przy zwiększonym natężeniu UV.

Wybierz dla siebie odpowiednie okulary przeciwsłoneczne do jazdy i przekonaj się, że nawet w wyjątkowo słoneczne dni możesz zadbać o dobrą widoczność. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy szeroki wybór okularów dla każdego. Zapomnij o oślepiających odblaskach na drodze i łzawiących oczach – pamiętaj, że dzięki okularom możesz znacznie