Nosisz okulary i chciałbyś, aby jak najdłużej mogły Ci służyć? Dzięki odpowiednim akcesoriom z łatwością zadbasz o idealną przejrzystość i czystość szkieł. Pamiętaj, że ważne jest nie tylko stosowanie płynów i ściereczek do czyszczenia, ale także używanie wytrzymałego etui, które zadba o żywotność okularów.

Płyn do okularów dostosowany do rodzaju szkieł

Jeśli często nosisz okulary, musisz pamiętać przede wszystkim o ich regularnym czyszczeniu. Dzięki temu zadbasz o idealną przejrzystość szkieł, co bezpośrednio wpłynie na komfort patrzenia. Wśród specjalistycznych środków do czyszczenia znajdziesz produkty dedykowane konkretnym rodzajom okularów. Przykładem może być płyn do okularów ze szkłami z powłokami antyrefleksyjnymi, który dodatkowo zabezpiecza przed zaparowaniem. Poszczególne preparaty różnią się także przeznaczeniem, co pozwala dostosować konkretny produkt do indywidualnych oczekiwań. Przykładowo, osoby o wrażliwej cerze, powinny stosować płyn do okularów o właściwościach antybakteryjnych, który nie tylko czyści, ale i dezynfekuje okulary.

Etui do okularów – dlaczego warto je kupić?

W trosce o zabezpieczenie okularów przed uszkodzeniem lub przypadkowym zarysowaniem należy pamiętać o przechowywaniu ich w wytrzymałym etui. To obowiązkowy zakup przede wszystkim dla osób, które korzystają ze szkieł korekcyjnych nie tylko w domu. Dzięki etui bez obaw możesz włożyć okulary do plecaka i torebki, chroniąc je przed bezpośrednim kontaktem z ostrymi przedmiotami, takimi jak klucze czy portfel. Najlepiej wybrać produkt wykonany z wysokojakościowych materiałów, który przez długie lata będzie sprawdzać się w swojej funkcji. Przykładem może być etui na okulary Albinex Royal Case 90.050-1 ze skóry. Warto podkreślić, że producenci tego typu akcesoriów starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta. W sprzedaży są dostępne etui o różnych wymiarach, co pozwala dopasować je do parametrów okularów.

Czym przecierać okulary?

Z myślą o zachowaniu czystych szkieł należy sięgnąć nie tylko po odpowiedni rodzaj płynu do okularów, ale także po specjalną ściereczkę. Najlepszym wyborem są akcesoria wykonane z mikrofibry, z pomocą których można szybko usunąć smugi i inne zabrudzenia. Warto sięgnąć po produkt w całości wykonany z tego specyficznego materiału – bez domieszek. Ściereczki są miękkie, dzięki czemu nie rysują szkieł. Można je prać ręcznie bez obaw, że stracą swoje właściwości. Chusteczki z mikrofibry charakteryzują się także dobrą wchłanialnością, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przypadku wycierania poplamionych szkieł. Zajmują bardzo mało miejsca – bez problemu złożoną zmieścisz szmatkę w niewielkiej kieszonce lub schowasz do etui na okulary.