Zastanawiasz się, czym czyścić okulary, aby szkła zawsze były idealnie przejrzyste? Zapomnij o agresywnych środkach czyszczących i sięgnij po specjalistyczne płyny do okularów. Z ich pomocą szybko pozbędziesz się smug i innych nieestetycznych śladów. Zastosuj również ściereczkę z mikrofibry, dzięki której dokładnie wytrzesz swoje szkiełka.

Płyny do czyszczenia okularów – jakie warto wybrać?

Najskuteczniejszą metodą czyszczenia okularów jest zastosowanie profesjonalnych płynów. Zwróć uwagę na środki, które są dedykowane konkretnym rodzajom szkieł. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że użyty preparat nie naruszy ich delikatnej powierzchni. Przykładem może płyn do okularów z antyrefleksem, który nie zawiera w składzie alkoholu i innych agresywnych substancji. Z jego pomocą nie tylko dokładnie wyczyścisz szkiełka, ale dodatkowo zabezpieczysz je przed parowaniem. Możesz również sięgnąć po preparat o właściwościach dezynfekujących. Przykładem jest płyn do czyszczenia okularów Chemax Care, który nie tylko czyści, ale i kompleksowo dezynfekuje. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób zmagających się z alergiami skórnymi – dzięki takim preparatom uda im się zapobiec podrażnieniom i zakażeniom skóry.

Czyszczenie okularów – o czym należy pamiętać?

Nieodpowiednie środki do czyszczenia okularów mogą nie tylko pozostawić smugi, ale i zarysować delikatne szkiełka. Ważny jest nie tylko wybór konkretnych preparatów, ale także samych ściereczek do przecierania. Jeśli wytrzesz szkiełka na przykład ręcznikiem papierowym lub papierem toaletowym, mogą na nich pozostać nieestetyczne kawałki papieru. Ponadto, niektóre ręczniki nie są wystarczająco miękkie i przy mocnym przecieraniu pozostawiają zarysowania. Z tego samego powodu nie należy stosować przypadkowych kawałków materiału. Najlepiej sięgnąć po specjalne ściereczki do okularów. Polecamy przede wszystkim produkty wykonane z mikrofibry. Ich mikrowłókna szybko usuwają nadmiar wody, nie pozostawiając nieestetycznych smug. Ściereczka do okularów z mikrofibry jest bardzo delikatna, dzięki czemu nie rysuje szkieł. Śmiało można ją wykorzystywać także do czyszczenia ekranów dotykowych czy obiektywów aparatów fotograficznych.

Czyszczenie okularów domowym sposobem

Okulary możesz wyczyścić domowymi sposobami, ale musisz uważać na skład stosowanych preparatów. W przypadku mocno zabrudzonych szkieł dobrym pomysłem jest ich umycie płynem do mycia naczyń, a następnie spłukanie letnią wodą. Niestety, nie każdy środek będzie odpowiednim wyborem. Przede wszystkim płyn nie może zawierać w składzie balsamu – w przeciwnym razie nie szkiełkach pojawią się nieestetyczne smugi, które trudno będzie usunąć. W płynie do mycia naczyń nie powinno być także ekstraktów z cytrusów. Jeśli nie jesteś pewny, czy wybrany preparat jest wolny od tego typu substancji, lepiej nie ryzykuj i zastosuj profesjonalne płyny do czyszczenia okularów o sprawdzonym składzie.