Okulary wyposażone w szkła polaryzacyjne cieszą się coraz większym powodzeniem. Szczególnie cenią je kierowcy, gdyż soczewka polaryzacyjna znacząco poprawia bezpieczeństwo jazdy, niwelując odblaski i poprawiając kontrasty. Osoby noszące okulary korekcyjne również mogą korzystać z tego udogodnienia, inwestując w bardzo wygodne oraz praktyczne nakładki polaryzacyjne na okulary. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o ich zaletach.

1. Nakładki zapewniają komfort i bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Ciemne okulary kojarzą się głównie z latem. Nakładki polaryzacyjne przydają się jednak o każdej porze roku. Właściwości tego typu soczewek pozwalają uniknąć oślepienia jasnym słońcem słonecznym lub odbitym od powierzchni wody czy śniegu. Zatem sprawdzają się zarówno podczas letnich upałów, wiosennych roztopów, jesiennych pluch i srogich zim.

Modele posiadające specjalny zawias można również odchylać bez zdejmowania z okularów, co daje sposobność korzystania z nakładek dokładnie, wtedy gdy są potrzebne.

2. Nakładki polaryzacyjne są bardzo wygodne

Okulary polaryzacyjne są świetną propozycją dla kierowców. Niemniej osoby zmuszone do noszenia okularów korekcyjnych nie mogą po prostu kupić pary z takimi soczewkami. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia specjalnych okularów spełniających wymogi ze szkłami polaryzacyjnymi do samochodu, ale jest to bardzo duży wydatek.

Z tego powodu nakładki polaryzacyjne będą idealną alternatywą, ponieważ są lekkie, kompaktowe oraz niedrogie. Wystarczy założyć je na noszone na co dzień okulary, zachowując komfort, unikając zbędnych wydatków i ciesząc się poprawionym bezpieczeństwem jazdy.

3. Nakładki dopasować można do konkretnych potrzeb

Zabarwienie szkieł w okularach słonecznych to nie tylko kwestia estetyki. Soczewki o różnych barwach mają odmienne właściwości. Nakładki polaryzacyjne pozwalają szybko i łatwo dopasować swoje okulary do warunków na drodze oraz do pogody. Nie trzeba zatem zamawiać kilka drogich par okularów – wystarczą nakładki zmieniane w razie potrzeby.

Szkła w kolorze brązowym oraz bursztynowych poprawiają kontrast, ostrość widzenia i percepcję głębi ostrości. Szare są bardzo uniwersalne, jak i nie przekłamują kolorów. Zielona soczewka gwarantuje kontrastowe widzenie  w bardzo słabym oświetleniu. Żółte polecane są do jazdy o zmierzchu lub podczas deszczu.

4. Nakładki są zawsze pod ręką

Kompaktowe rozmiary czynią z nakładek polaryzacyjnych bardzo praktyczny element wyposażenia. Z łatwością zmieszczą się do schowka samochodowego, saszetki czy nawet kieszeni. Można mieć je zawsze ze sobą lub po prostu zostawić w aucie.

Osoby noszące szkła korekcyjne docenią wygodę nakładek nie tylko podczas prowadzenia. To doskonała alternatywa na plażę, wędkowanie czy górską wycieczkę.

5. Nakładki polaryzacyjne można pożyczać

Mąż lub żona też nosi okulary korekcyjne i korzysta z samochodu? Nakładki polaryzacyjne są uniwersalne, korzystać  może z nich każdy. W aucie wystarczy zatem tylko jedna para, z której korzystać  będzie ten, kto aktualnie siedzi za kółkiem.

Nakładki polaryzacyjne skonstruowane są tak, aby pasować do większości oprawek – nie ma zatem znaczenia, że jeden z domowników nosi delikatne okrągłe okulary, podczas gdy inny korzysta z dużych soczewek w masywnych ramkach.