Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego etui do okularów? Zwróć uwagę na produkty wykonane ze skóry, które są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale także wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Z łatwością można je utrzymać w czystości, usuwając z ich powierzchni zabrudzenia. Z szerokiego wyboru deseni i kolorów z pewnością wybierzesz dla siebie idealne etui.

Skórzane etui jako elegancki dodatek

Galanteria skórzana prezentuje się bardzo efektownie, dlatego warto zdecydować się właśnie na takie dodatki. Również w przypadku etui do okularów możesz wybrać dla siebie produkt, który zachwyci eleganckim designem. Miłośnicy klasyki z pewnością zwrócą uwagę na propozycje w naturalnych kolorach czerni i brązu. Warto jednak podkreślić, że skóra jest materiałem, który z łatwością można zafarbować na najróżniejsze odcienie. Dzięki temu możesz zdecydować się na produkt w oryginalnej odsłonie kolorystycznej. Przykładem może być granatowe lub czerwone etui do okularów Albinex Royal Case, które zachwycają intensywnością tonacji. Na atrakcyjny wygląd skórzanych wyrobów wpływa także zastosowana przez producenta faktura. Możesz zdecydować się na etui z wytłoczonymi wzorami imitującymi wężową skórkę lub na propozycję o gładkiej powierzchni. Warto zwrócić także uwagę na bogato zdobione produkty, przykuwające uwagę na przykład ornamentowym lub florystycznym wzornictwem. Tak efektowne etui do okularów świetnie sprawdzą się w roli eleganckiego prezentu.


Jak czyścić skórzane etui?

Jeśli codziennie korzystasz ze swojego etui, musisz liczyć się z koniecznością częstego czyszczenia jego powierzchni. Na szczęście skórzane wyroby nie są w tym zakresie kłopotliwe. Aby usunąć pył, kurz czy lepiące się ślady, nie musisz stosować specjalnych detergentów. Wystarczy sięgnąć po ściereczkę z mikrofibry lub bawełniany kawałek materiału, by z ich pomocą pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń. Przy bardziej uporczywych plamach polecamy użyć mydła glicerynowego. Wraz z wodą pozwoli stworzyć delikatny i zarazem skuteczny roztwór, który nie pozostawi na skórzanej powierzchni osadu. Ważne jest, aby po umyciu etui nie przyspieszać jego wysychania. Skóra powinna suszyć się w temperaturze pokojowej – jeśli pozostawisz etui na kaloryferze lub zastosujesz ciepłe powietrze z suszarki, musisz liczyć się z ryzykiem powstania nieestetycznych odkształceń.


Czy skórzane etui są wytrzymałe?

Jednym z kluczowych argumentów skłaniających do zakupu skórzanych etui do okularów jest wyjątkowa wytrzymałość tego naturalnego materiału. Taki produkt na długo zachowuje atrakcyjny wygląd i świetnie sprawdza się w swojej roli. Aby dodatkowo przedłużyć jego trwałość, wystarczy pamiętać o regularnej impregnacji. Etui do okularów z naturalnej skóry możesz delikatnie natłuścić, stosując dedykowane do tego materiału woski lub oleje. Impregnacja jest szczególnie ważna, jeśli Twoja skórzana galanteria często jest poddawana bezpośredniej ekspozycji na czynniki atmosferyczne.


Etui na okulary Albinex Royal Case 90.036-1 skóra