Idealnie czyste szkła w okularach są gwarancją dobrego widzenia. Zadbaj o to, aby ich powierzchnia była wolna od smug i zabrudzeń – sięgnij po odpowiedni płyn do czyszczenia okularów. Sprawdź, który preparat będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Dezynfekujące płyny do okularów – kiedy warto stosować?

Wśród środków czyszczących o szczególnych właściwościach warto wyróżnić preparaty do okularów o działaniu dezynfekującym. To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na efektywnym pozbyciu się bakterii. Warto podkreślić, że takie środki nie tylko dezynfekują, ale także pomagają w pozbyciu się zabrudzeń. Ze względu na wyjątkowe właściwości, dezynfekujący płyn do okularów to świetne rozwiązanie także dla alergików – regularne stosowanie przeciwdziała namnażaniu się na szkłach alergenów.

Chemax Care

Jak dostosować środek czyszczący do okularów?

Obecnie na rynku znajdziesz najróżniejsze płyny do okularów, które wyróżniają się konkretnymi właściwościami. Poza produktami dezynfekującymi na szczególną uwagę zasługują preparaty dedykowane konkretnym rodzajom szkieł. Przykładem jest płyn do czyszczenia okularów z powłoką AR (powłoką antyrefleksyjną, która odpowiada za odbijanie refleksów na soczewce). Taki środek skutecznie zapobiega powstawaniu smug i jednocześnie błyskawicznie poprawia widoczność. Warto podkreślić, że z powodzeniem można go stosować także do czyszczenia obiektywów aparatów fotograficznych i kamer. Inną propozycją jest środek przeznaczony do okularów sportowych, który chroni przed zaparowaniem. Preparat ma w składzie specjalne cząsteczki aktywne, przeciwdziałające osadzaniu się skondensowanej pary wodnej. W efekcie regularne czyszczenie pozwala zapobiec parowaniu szkieł, a sam płyn świetnie sprawdza się także w przypadku gogli narciarskich, masek pływackich czy lornetek.

Chemax 3
Chemax 2

Jak stosować płyny do czyszczenia okularów?

Częstotliwość czyszczenia szkiełek jest uzależniona od indywidualnych potrzeb. Przykładowo, jeśli codziennie nosisz okulary, a Twoja skóra wykazuje skłonności alergiczne, możesz każdego dnia przecierać szkła antybakteryjnym płynem. Sama czynność jest bardzo prosta, ale musisz pamiętać o sięgnięciu po odpowiednie akcesoria do czyszczenia okularów. Nie należy przecierać szkiełek koszulą, ręcznikiem czy swetrem – niektóre materiały mogą spowodować zarysowanie ich delikatnej powierzchni. O wiele lepszym wyborem są specjalne ściereczki do okularów wykonane z mikrofibry. Jak w praktyce wygląda czyszczenie szkiełek? Wystarczy po prostu rozpylić odrobinę płynu na szkłach, a następnie przetrzeć je kawałkiem mikrofibry.

ściereczka do okularów
ściereczka do okularów

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą akcesoriów do czyszczenia okularów. Sprzedajemy płyny bezpieczne w użyciu, które można stosować do wszystkich rodzajów szkieł i opraw. W ich składzie nie znajdziesz alkoholu oraz innych szkodliwych substancji. Dostępne produkty mają atesty Państwowego Zakładu Higieny. U nas zamówisz zarówno płyn dedykowany konkretnym rodzajom szkieł, jak i uniwersalny płyn do czyszczenia okularów. Sprawdź sam!